Ohjelma

FIILIS-MESSUOHJELMA / FIILIS-MÄSSPROGRAM:

LA/LÖ 9.2.

10.00 MESSUT AUKEAA
10.15 Vaasan Harmonikkakerho/kvintetti soittaa
11.15 Wasalinen Wenni-maskotti tanssittaa lapsia ja jakaa ilmapalloja
11.30 Vaasan Vasamattaret – joukkuevoimistelijat Pineda (6-7v.)
12.00 Dress Like Marie - muotinäytös
12.45 Oikeahetki – avopäihdehoitoa ja läheisvalmennusta
13.00 Vaasan Harmonikkakerho/kvintetti soittaa
14.00 Wasalinen Wenni-maskotti tanssittaa lapsia ja jakaa ilmapalloja
14.15 Lady Line Ritz- Caroline Sparf- Farkkupeppudemo
14.30 Daniela Ilomäki laulaa
15.00 Samba Sisters sambashow
Juontaja Anne-Marie Viinamäki
*Messuilla myös mm.
-pikameikkauksia – Janina – Avon
-vyöhyketarapianäytehoitoja – Solveig - Solreflexen
-kehonkoostumusmittauksia – personal trainer/hieroja Janne

10.00 MÄSSAN ÖPPNAS
10.15 Vasa Dragspelsklubb/kvintett spelar
11.15 Wasalines maskot Wenni dansar med barn och delar ut ballonger
11.30 Vasa Vasamattare – gruppgymnasterna Pineda (6-7 år.)
12.00 Dress Like Marie – modevisning
12.45 Oikeahetki – öppenvård för beroende
13.00 Vasa Dragspelsklubb/kvintett spelar
14.00 Wasalines maskot Wenni dansar med barn och delar ut ballonger
14.15 Lady Line Ritz- Caroline Sparf- Jeans rumpa demo
14.30 Daniela Ilomäki sjunger
15.00 Samba Sisters sambashow
Konferencier Anne-Marie Viinamäki
*på mässan även:
-snabb smink – Janina – Avon
-zonterapi uppvisningsvehandlingar – Solveig - Solreflexen
-mätning av kroppssammansättning – personal trainer/massör Janne

SU/SÖ 10.2.

11.00 MESSUT AUKEAA
11.00 Vaasan Harmonikkakerho/kvintetti soittaa
12.00 Dress Like Marie – muotinäytös
12.45 Oikeathetki - avopäihdehoitoa ja läheisvalmennusta
13.00 Wasalinen Wenni-maskotti tanssittaa lapsia ja jakaa ilmapalloja
13.30 Lady Line Ritz- Caroline Sparf- Farkkupeppudemo
14.00 Daniela Ilomäki laulaa
15.00 Samba Sisters sambashow

11.00 MÄSSAN ÖPPNAS
11.00 Vasa Dragspelsklubb/kvintett spelar
12.00 Dress Like Marie – modevisning
12.45 Oikeahetki – öppenvård för beroende
13.00 Wasalines maskot Wenni dansar med barn och delar ut ballonger
13.30 Lady Line Ritz- Caroline Sparf- Jeans rumpa demo
14.00 Daniela Ilomäki sjunger
15.00 Samba Sisters sambashow